У центрі Охтирки на Сумщині створили Алею пам’яті захисників і захисниць України, а також цивільних охтирчан, які загинули під час повномасштабного вторгнення. Так у місті хочуть вшанувати загиблих у російсько-українській війні жителів Охтирської громади. Про це повідомили в міській раді.

Фото та дерева в пам’ять про загиблих

Композиція має вигляд площин, на яких розміщені світлини воїнів, які віддали життя у боротьбі за незалежність України, а також цивільних, які загинули внаслідок обстрілів. Під фотографіями — коротка інформація про військових: ім’я та прізвище, вік, посада, військове звання й нагороди. Є також вазони для квітів, які нестимуть до пам’ятного місця.

Зараз уже встановили банери в пам’ять про 124 охтирчан, ще 32 — друкують.

— Ця Алея стане для нас усіх символічним місцем, яке щодня нагадуватиме про подвиг наших героїв, про те, якою ціною дається свобода, яку ціну платять воїни за наші мирні ранки та спокійні ночі. Ми ніколи не забудемо наших воїнів світла, наших хлопців, наших славних охтирчан, — написали на сайті міськради.

Також поруч з Алеєю провели акцію «Посади дерево в пам’ять про героя» в рамках проєкту «ЄМістечко», повідомили в Охтирській міськраді. Тут, на площі біля Державного Прапора України, висадили дерева. До цього долучилися працівники міського центру культури і дозвілля «Кнєжа», міського центру позашкільної освіти, ліцею імені Антоненка-Давидовича, публічної бібліотеки й охтирські комунальники. Так рослини будуть нагадувати містянам про бійців, які віддали свої життя за нашу країну.

Чому Цукр про це пише

Зараз Алеї пам’яті з’являються в різних містах Сумщини, зокрема й у Сумах. Охтирка, яка пережила тяжкі обстріли на початку вторгнення, додала до меморіалу ще й дерева. Це приклад для сум’ян, як можна вшанувати пам’ять не лише військових, а й цивільних земляків. Так живі рослини символізують продовження життя і нагадують про людей, яких ми втратили.

Нагадаємо, що на майдані Незалежності в Сумах почали встановлювати Алею пам’яті захисників і захисниць України. Так хочуть вшанувати загиблих у російсько-українській війні з 2014 року жителів Сумської громади.

Вас може зацiкавити

IMG 3500
🕯 Меморіальний сквер, Алея пам’яті, тимчасова інсталяція. У Сумах триває дискусія про те, як вшанувати загиблих захисників
«Сталевий бастіон», скрижалі з іменами воїнів та інтерактивні термінали — такі ідеї пропонують у Сумах, щоб зберегти пам’ять полеглих бійців. У березні в міській раді обрали проєкт Меморіального скверу, а зараз обговорюють створення Алеї пам’яті для вшанування загиблих захисників України. Проте все ще дискутують, де і в якому форматі будувати ці меморіали. У тексті розкриваємо […]
гол
🌸 У Ромнах облаштували Алею сакур у пам’ять про загиблих бійців
23 квітня в Роменській громаді на Сумщині з’явилася Алея сакур, яку заклали на честь загиблих українських бійців у російсько-українській війні. Про це повідомив міський голова Олег Стогній. Алея сакур Разом із рідними полеглих захисників і працівниками структурних підрозділів виконкому в Ромнах висадили сакури. Алею облаштували біля пам’ятника жертвам Голодомору по вулиці Глинській. — Саме тут, […]
zbirna ukrayiny z futzalu
Сумські спортсмени з порушеннями зору перемогли в міжнародному турнірі з футзалу
Українці провели чотири матчі та здобули таку ж кількість перемог
Наліпка про хвилину мовчання в закладі
Магазин техніки, спортзал і кав’ярня. Які бізнеси в Сумах вшановують загиблих під час хвилини мовчання
Щонайменше 18 бізнесів та установ у Сумах призупиняють роботу о 9:00
Пікап для ЗСУ
В Охтирці на Сумщині зібрали на пікап для ЗСУ, продаючи дитячі машинки
З іграшкового пікапа в справжній
Чайна церемонія в Сумах
Створити прикрасу й посмакувати пуер. У Сумах майстриня запрошує містян на чайні церемонії
Найближчі церемонії запланували на 24, 26–28 червня.