Упродовж 2026 року на території Сумської громади виявили шість стихійних сміттєзвалищ загальною площею понад тисячу квадратних метрів. Одне з них, у районі Ганнівки, існує понад 12 років. Про ситуацію розповіли «Суспільному Суми» місцеві жителі та представники влади, а ми переказуємо про це у цій новині.

Сміття, яке забруднює водойми

За словами головної спеціалістки Держекоінспекції у Сумській області Наталії Новак, упродовж 2026 року на території Сумської громади виявили шість стихійних сміттєзвалищ. Такі об’єкти становлять реальну загрозу для довкілля: під час дощів відходи разом із брудом стікають до водойм. За порушення вимог щодо поводження з відходами передбачені штрафи від 1 360 гривень для громадян і до 1 700 гривень для посадових осіб.

«Суспільне Суми» пишуть, що у районі Ганнівки сміттєзвалище неподалік житлових будинків існує, за словами місцевих, понад 12 років. Місцевий житель Сергій Перерва каже, що колись сміття тут було накидано стільки, що машина не могла проїхати — він сам наймав трактор, щоб згорнути відходи в яр, і натягнув колючий дріт. Однак це не допомогло і сміття продовжують кидати поруч.

Микола Доценко, який переїхав до Ганнівки з прикордонної Басівки, розповідає, що коли купував тут будинок, на сміттєзвалище уваги не звернув. Найбільше він непокоїться через близькість водойми, куди можуть потрапляти відходи. Адже, за його словами, за 150 метрів від звалища — ставок, де купаються діти. Місцева жителька Ганна Перерва разом із сусідами неодноразово прибирала територію своїми силами, пояснювала людям можливі ризики, але щоразу ситуація повторювалась.

— Я думаю, що це треба припинити, бо може статися екологічна катастрофа. Бачимо, що своїми силами неможливо двом-трьом людям це контролювати, — каже Ганна.

Зрештою жителі звернулися на урядову гарячу лінію та до департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської ОДА. Представник управління суспільних комунікацій міськради Андрій Моша повідомив «Суспільному», що сміттєзвалище зафіксоване в департаменті інфраструктури й підрядна організація прибере його орієнтовно впродовж місяця.

Чому Цукр про це пише

Стихійні сміттєзвалища в Сумах — не нова проблема, але шість виявлених об’єктів лише за неповний рік свідчать про те, що вона нікуди не зникає. Жителі роками намагалися впоратися власними силами — і лише публічний розголос і офіційне звернення дали якийсь результат. Комунальне вивезення сміття в районі є, але люди все одно кидають відходи у невстановлених місцях. Раніше ми писали про те, що сумські активісти прибрали з Псла 4 000 літрів сміття.

Вас може зацiкавити

Планшети й мікрофони на столі
На Сумщині відкрили набір до безплатної «Школи майбутнього депутата»
Школа відбудеться 10–12 липня в Тростянці.
graffity oktyrka zahid
Галерея просто неба. У суботу в Охтирці відбудеться третій графіті-джем WE MADE IT
Графіті-джем в Охтирці
klub cukru
Клуб Цукру зустрівся з письменником Павлом Вишебабою у «Дворику на Кузнечній»
Камерна зустріч з українським поетом
zhinka z kozoyu sumshchyna
Кури ходили через кордон, а селяни робили віники. Яким було життя прикордонних сіл Сумщини до вторгнення
Знайшли архівні відео за 2006 і 2021 роки
обстріл Сум з артилерії
«Росіяни атакують околиці Сум з РСЗВ, розгорнутих на території РФ», — 71 аеромобільна бригада ЗСУ
Чому росіяни активніше обстрілюють Суми з РСЗВ
Суми прогулянка людей біля річки
Суми посіли 16 місце з 22 обласних центрів у рейтингу доступності для маломобільних людей
Суми опинилися в нижній третині рейтингу, між Дніпром і Черніговом.