Суми виділили понад 14 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків російських обстрілів та відновлення зруйнованої інфраструктури. Зокрема, у сюди входить оплата послуг комунальним підприємствам, очищення від будівельних відходів після атак й купівля матеріалу для ремонтів пошкоджених об’єктів. Про це повідомила Сумська МВА.
Скільки грошей спрямували на роботу з наслідками обстрілів?
Шість мільйонів гривень спрямували на транспорт і спецтехніку для ліквідаційних робіт. Ще 4 797 000 гривень витратять на те, щоб сформувати матеріально-технічний резерв. До нього входять будівельні та паливно-мастильні матеріали, прилади, інструменти й дизель для генераторів. У 2026 році також виділили два мільйони гривень, щоб облаштувати управління відходами від руйнувань, 300 000 — щоб їх перевезти. І понад 630 000 — щоб придбати інвентар і будматеріали для ремонту. 325 200 гривень пішло на забезпечення працівників цивільного захисту приладами та засобами захисту, майже 70 000 — на доукомплектування залучених до ліквідаційних робіт спеціалістів.



У МВА написали, що над ліквідацією наслідків обстрілів робіт працюють комунальні підприємства «Зеленбуд», «Міськводоканал», «Сумижилкомсервіс», «Сумитеплоенергоцентраль», «Чисте місто», «Шляхрембуд», «Міськсвітло» і «Електроавтотранс». Також до цих робіт залучені волонтерські організації «Добробат», «Проліска», Червоний Хрест, «Право на захист» і World Central Kitchen.
Чому Цукр про це пише
В МВА пояснили, що ліквідація наслідків ворожих обстрілів — комплексний процес, який складається з розгортання штабів, розбору завалів, вивезення будівельного сміття й демонтажу аварійних конструкцій. Також постраждалим надають тимчасове житло, гаряче харчування, зв’язок та юридичні консультації щодо оформлення компенсацій. Нещодавно ми писали про те, що через активізацію російських FPV-дронів на оптоволокні у Сумах місто й громаду планують вкрити антидроновими сітками.