Міжнародна підтримка Сумської області у 2025 році склала понад 3,6 мільярда гривень. Для порівняння, у 2024-му регіон отримав 2,3 мільярда від європейських партнерів, у 2023-му — 720 мільйонів гривень. Про це повідомляє Сумська ОВА. Розповідаємо, куди спрямували кошти від міжнародних донорів.

Що збудували й відновили

Отримані кошти передали на реалізацію різноманітних проєктів у сфері освіти, ВПО або медицини. Зокрема, у 15 навчальних закладах області завершили ремонт за підтримки міжнародних організацій. У Липоводолинській громаді встановили дев’ять модульних будинків для 58 людей. А у Сумах за підтримки Шведського Червоного Хреста ввели в експлуатацію першу чергу модульного містечка — два будинки на 32 квартири, де вже живуть 29 родин.

Також ОВА пише, що на базі обласної клінічної лікарні для опікового центру передали спеціалізоване обладнання на понад чотири мільйони гривень. За перші три місяці 2026 року залучили ще понад 300 мільйонів гривень.

На початок квітня 2026 року уклали дев’ять угод про міжрегіональне співробітництво. Серед нових — перша угода з регіоном країни «Великої сімки»: італійським регіоном Абруццо. Також підписали протокол про співпрацю з іспанською Мурсією та угоду про дружбу з шотландським графством Ангус, пише Сумська ОВА. Серед наступних кроків — розширення співпраці з Великою Британією, Францією, Норвегією, Швецією і Нідерландами.

Чому Цукр про це пише

Для прикордонної Сумщини міжнародна підтримка — це відновлені будинки після обстрілів, модернізовані школи й медичне обладнання. Зростання з 720 мільйонів у 2023-му до 3,6 мільярда у 2025-му показує, що регіон стає помітнішим для партнерів. Раніше ми писали про те, що за чотири місяці 2026 року Сумщина отримала понад два мільярди гривень з держбюджету. Кошти пішли на зарплати вчителям, облаштування укриттів і підтримку ветеранів.

Вас може зацiкавити

Планшети й мікрофони на столі
На Сумщині відкрили набір до безплатної «Школи майбутнього депутата»
Школа відбудеться 10–12 липня в Тростянці.
graffity oktyrka zahid
Галерея просто неба. У суботу в Охтирці відбудеться третій графіті-джем WE MADE IT
Графіті-джем в Охтирці
klub cukru
Клуб Цукру зустрівся з письменником Павлом Вишебабою у «Дворику на Кузнечній»
Камерна зустріч з українським поетом
zhinka z kozoyu sumshchyna
Кури ходили через кордон, а селяни робили віники. Яким було життя прикордонних сіл Сумщини до вторгнення
Знайшли архівні відео за 2006 і 2021 роки
обстріл Сум з артилерії
«Росіяни атакують околиці Сум з РСЗВ, розгорнутих на території РФ», — 71 аеромобільна бригада ЗСУ
Чому росіяни активніше обстрілюють Суми з РСЗВ
Суми прогулянка людей біля річки
Суми посіли 16 місце з 22 обласних центрів у рейтингу доступності для маломобільних людей
Суми опинилися в нижній третині рейтингу, між Дніпром і Черніговом.