6 травня Україна повернула 205 воїнів із російського полону, повідомив Президент України Володимир Зеленський. Серед них були принаймні дев’ятеро бійців із Сумщини: Кирило Оснач, Євгеній Скрипка, Мирослав Салига, Іван Підгайний, Дмитро Самоброд, Леонід Кугай, Захар Смоляков, Микола Пономарьов і Максим Писарєв.

Наші повернулися з полону

Оновлено 8 травня о 18:30: Наші читачі повідомили, що з полону повернувся також Максим Писарєв зі Степанівської громади Сумського району.

Оновлено 7 травня о 16:00: Додому також повернулися прикордонники Захар Смоляков і Микола Пономарьов із Краснопільщини, повідомив Олександр Моцний у Facebook.

Зеленський сказав, що додому приїхали молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів українських військ. Як пише Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, цього разу серед звільнених воїнів були представники ЗСУ, зокрема Сил ТрО, Військово-морських і Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, а також Нацгвардії та Державної прикордонної служби України.

Визволені захисники обороняли країну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській і Київській областях.

Під час обміну в Україну повернулися два жителі Шосткинщини: Кирило Оснач і Євгеній Скрипка, повідомив голова громади Микола Нога.

Додому приїхав і Мирослав Салига з Кролевеччини, написав міський голова Віктор Лехман. Чоловік народився в Галичі на Івано-Франківщині, але згодом переїхав до села Литвиновичі Сумської області. У вересні 2023 року потрапив у російський полон на Запоріжжі.

— Вітаємо Мирослава на рідній землі! Висловлюємо щиру вдячність усім, хто доклав зусиль до його звільнення. Ви — яскравий приклад того, що разом ми — сила, яка творить дива. Дякуємо вам, пане Мирославе, за мужність, витримку, вірність Україні. Молимося за кожного нашого захисника, хто ще в неволі чи зник безвісти. Пам’ятаємо про кожного. Працюємо задля кожного. Чекаємо кожного, — написав Лехман на своїй сторінці.

Також повернувся житель Роменщини, 23-річний Іван Підгайний, повідомили в Роменській РДА. У російському полоні він був майже 32 місяці.

З російського полону ще повернулися Дмитро Самоброд і Леонід Кугай з Глухова, повідомили в Першому відділі Шосткинського РТЦК та СП. Цю інформацію «Суспільному» підтвердила голова громади Надія Вайло.

Цей обмін — уже пʼятий за 2025 рік і 64 від початку повномасштабного вторгнення. Загалом з березня 2022 року Координаційний штаб повернув 4 757 українських громадян.

Нагадаємо, що 5 лютого Україна і Росія провели обмін полоненими. Звільнили 150 українських захисників. Серед них було троє із Сумської області.

Вас може зацiкавити

Оренда сапів у Сумах
Крокси, SPF і пляшка води: що взяти із собою на сап-прогулянку в Сумах
Рекомендації дали сумські сап-серфери
klub tsukru vyshybalo
Суми знайомств. Де у місті можна знайти однодумців і друзів
Зібрали місця та двіжі, де точно знайдеш своїх — є варіанти для різного віку
Маґура грає в мініфутбол
Бригада «Маґура», що працює на Сумщині, виграла футбольний турнір серед учасників Курської операції
На полі зібралися оператори БПЛА, зенітники, танкісти, водії, медики й піхотинці
новий лібраріум у Сумах
У Сумах відкрився новий магазин мережі Librarium
Новий Librarium у Сумах
Спортивний майданчик у Кролевці
На Сумщині відкрили спортивний майданчик просто неба з сучасними тренажерами й тенісними столами
Інклюзивний спортивний майданчик у Кролевці
Забіг Не Сумно в Сумах
Спорт + танці зранку. У Сумах «НЕ СУМНО CLUB» проведе забіг містом
Збір о 8:20 на вулиці Кузнечній, 2