Деякі сумчани обурюються щоденними відключеннями світла у своїх будинках, йдеться в новому сюжеті Суспільного. За їхніми словами, деякі адреси не відмикають від електроенергії, тоді як інші не мають світла по 10 годин. Міський голова Сум розповів, що почергові графіки відключень з’являться наступного тижня. Як вони працюватимуть і для чого потрібні — читайте далі.

Як працюють графіки

Головний диспетчер «Сумиобленерго» Андрій Христич розповів Суспільному, що світло вимикають на лініях, де немає об’єктів критичної інфраструктури. Через конфігурацію мереж не можуть відключати окремі будинки.

Графіки складаються так, аби швидко зняти навантаження з центрів живлення електричних мереж. Наразі графік на Сумщині вимагає обмежити споживання на 25%. Згідно спеціального плану відключень область зможе заощадити 50% електроенергії. Також існують графіки погодинних відключень, про які говорять деякі сумчани. Їх запроваджує НЕК «Укренерго».

Там 75% від максимуму споживання за Сумською областю

Рішення проблеми

Сьогодні, 27 жовтня, пройшла зустріч між представниками «Сумиобленерго», «Укренерго», Міністерства палива та енергетики й Офісу президента. Після зустрічі міський голова Сум Олександр Лисенко повідомив, що з наступного тижня в Сумах планують почергово вимикати електроенергію відповідно до графіків. Їх складуть і опублікують з понеділка, там міститиметься інформація про адреси, час і тривалість вимкнення. Кожне відключення триватиме не більше двох годин і відбуватиметься не більше двох разів на день.

Кандидат фізико-математичних наук Денис Курбатов у коментарі Суспільному зазначив, що є кілька додаткових можливостей вирівняти умови для всіх мешканців міста. Він пропонує створити мобільні бригади енергетики, які вручну відключатимуть світло у різних будинках. Також у нових будинках стоять електронні лічильники потужністю 5 кВт. За словами науковця, працівники Обленерго можуть їх перепрограмувати на меншу потужність і зекономити певну кількість енергії.

Аби графіки аварійних відключень запроваджували у меншій кількості, працівники Обленерго закликають сумчан обмежити використання електроенергії, особливо з 07:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. Чому її варто економити і як працює енергосистема України — ми розповідали раніше.

Вас може зацiкавити

graffity oktyrka zahid
Галерея просто неба. У суботу в Охтирці відбудеться третій графіті-джем WE MADE IT
Графіті-джем в Охтирці
klub cukru
Клуб Цукру зустрівся з письменником Павлом Вишебабою у «Дворику на Кузнечній»
Камерна зустріч з українським поетом
zhinka z kozoyu sumshchyna
Кури ходили через кордон, а селяни робили віники. Яким було життя прикордонних сіл Сумщини до вторгнення
Знайшли архівні відео за 2006 і 2021 роки
обстріл Сум з артилерії
«Росіяни атакують околиці Сум з РСЗВ, розгорнутих на території РФ», — 71 аеромобільна бригада ЗСУ
Чому росіяни активніше обстрілюють Суми з РСЗВ
Суми прогулянка людей біля річки
Суми посіли 16 місце з 22 обласних центрів у рейтингу доступності для маломобільних людей
Суми опинилися в нижній третині рейтингу, між Дніпром і Черніговом.
badminton sumy
Сум’янка виборола «золото» на Чемпіонаті України з бадмінтону серед ветеранів
Перемога сум'янок у Чемпіонаті України