Деякі сумчани обурюються щоденними відключеннями світла у своїх будинках, йдеться в новому сюжеті Суспільного. За їхніми словами, деякі адреси не відмикають від електроенергії, тоді як інші не мають світла по 10 годин. Міський голова Сум розповів, що почергові графіки відключень з’являться наступного тижня. Як вони працюватимуть і для чого потрібні — читайте далі.

Як працюють графіки

Головний диспетчер «Сумиобленерго» Андрій Христич розповів Суспільному, що світло вимикають на лініях, де немає об’єктів критичної інфраструктури. Через конфігурацію мереж не можуть відключати окремі будинки.

Графіки складаються так, аби швидко зняти навантаження з центрів живлення електричних мереж. Наразі графік на Сумщині вимагає обмежити споживання на 25%. Згідно спеціального плану відключень область зможе заощадити 50% електроенергії. Також існують графіки погодинних відключень, про які говорять деякі сумчани. Їх запроваджує НЕК «Укренерго».

Там 75% від максимуму споживання за Сумською областю

Рішення проблеми

Сьогодні, 27 жовтня, пройшла зустріч між представниками «Сумиобленерго», «Укренерго», Міністерства палива та енергетики й Офісу президента. Після зустрічі міський голова Сум Олександр Лисенко повідомив, що з наступного тижня в Сумах планують почергово вимикати електроенергію відповідно до графіків. Їх складуть і опублікують з понеділка, там міститиметься інформація про адреси, час і тривалість вимкнення. Кожне відключення триватиме не більше двох годин і відбуватиметься не більше двох разів на день.

Кандидат фізико-математичних наук Денис Курбатов у коментарі Суспільному зазначив, що є кілька додаткових можливостей вирівняти умови для всіх мешканців міста. Він пропонує створити мобільні бригади енергетики, які вручну відключатимуть світло у різних будинках. Також у нових будинках стоять електронні лічильники потужністю 5 кВт. За словами науковця, працівники Обленерго можуть їх перепрограмувати на меншу потужність і зекономити певну кількість енергії.

Аби графіки аварійних відключень запроваджували у меншій кількості, працівники Обленерго закликають сумчан обмежити використання електроенергії, особливо з 07:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. Чому її варто економити і як працює енергосистема України — ми розповідали раніше.

Вас може зацiкавити

Кав'ярня Mokko
Сумська кав’ярня Mokko випустила лімітований мерч із пам’ятками міста
Сумський мерч від кав'ярні
marshrutky na zupyntsi v sumakh
Автобуси 2011 року і «тариф виживання» без планів розвитку. У Сумах хочуть підняти вартість проїзду в маршрутках. Що дізналися з розрахунків перевізників?
У Стратегії розвитку громади до 2027 року жодного слова про розвиток приватних перевезень
Пивна миля у Сумах
У Сумах вперше проведуть благодійний пивний забіг
Пивна миля у Сумах
Національний спротив на Сумщині
На Сумщині підготовку до національного спротиву пройшли 1 470 людей: як доєднатися?
Деякі сумчани обурюються щоденними відключеннями світла у своїх будинках, йдеться в новому сюжеті Суспільного. За їхніми словами, деякі адреси не відмикають від електроенергії, тоді як інші не мають світла по 10 годин. Міський голова Сум розповів, що почергові графіки відключень з’являться наступного тижня. Як вони працюватимуть і для чого потрібні — читайте далі. Як працюють […]
ліквідація обстрілів у Сумах
Суми витратили понад 14 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків обстрілів
Скільки місту коштує ліквідація обстрілів?
coffee art у Сумах
У Сумській галереї навчатимуть малювати картини кавою
Намалювати картину кавою