Громади Сумщини співпрацюють з 43 партнерами із 14 країн світу. Також область має 23 приклади міжмуніципального співробітництва. Це значить, що громади регіону об’єднуються між собою для розв’язання спільних проблем і впровадження проєктів розвитку. Такі результати моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрозвитку. Він охоплює період від виборів 2020 року до сьогодні.

Сумська, Конотопська й Тростянецька громади — серед лідерів

У грудні 2025 року заступник голови ОВА Володимир Бабич повідомив, що Сумщина уклала вісім міжнародних угод. До прикладу, у листопаді 2025 року область уклала протокол про наміри з іспанським регіоном Мурсія. Також готуються підписати Меморандум з графством Ангус, що у Великій Британії, повідомили в ОВА. А громади області, за словами Володимира Бабича, підписали понад 40 власних договорів про співпрацю. Найактивнішими є Сумська, Конотопська й Тростянецька громади. До прикладу, обласний центр має 16 міст-побратимів за кордоном, пише міськрада. Серед них американське Сакраменто, китайський Харбін і швейцарський Волен. Найбільше міжнародних партнерств серед громад в Україні має Львівська область — 286.

Мапа іноземних партнерів громад
Мапа міжнародного партнерства громад України. Фото: Мінрозвитку України

На Сумщині також є 23 проєкти міжмуніципального співробітництва. Це означає, що сусідні громади об’єднують ресурси для розв’язання спільних проблем. 19 з них — у сферах освіти, охорони здоров’я й соціального забезпечення. До прикладу, у 2024 році Чернеччина й Велика Писарівка разом реалізовували проєкт «Осередок викладання навчального предмета «Захист України», йдеться в реєстрі Мінрозвитку.

Мапа міжмуніципальної співпраці
Мапа міжмуніципального співробітництва. Фото: Мінрозвитку України

Чому Цукр про це пише

У 2020 році завершилася реформа децентралізації, коли місцеві ради перетворилися на територіальні громади. Важливо, що ОТГ можуть самостійно започатковувати співпрацю з іншими країнами у різних пріоритетних напрямах. Наприклад, Тростянець залучає іноземних партнерів для відбудови після обстрілів 2022 року. Окрім того, у межах проєкту «Пліч-о-пліч» Сумщину підтримують щонайменше 160 громад з усієї України. Зокрема, Яворів організував відпочинок 25 дітей із Шалигинської ОТГ в німецькому Вінцері, а Торчин передав пожежне авто. 

Вас може зацiкавити

marshrutky na zupyntsi v sumakh
Автобуси 2011 року і «тариф виживання» без планів розвитку. У Сумах хочуть підняти вартість проїзду в маршрутках. Що дізналися з розрахунків перевізників?
У Стратегії розвитку громади до 2027 року жодного слова про розвиток приватних перевезень
Пивна миля у Сумах
У Сумах вперше проведуть благодійний пивний забіг
Пивна миля у Сумах
Національний спротив на Сумщині
На Сумщині підготовку до національного спротиву пройшли 1 470 людей: як доєднатися?
З початку роботи Сумського обласного центру підготовки громадян до національного спротиву навчання пройшли 1 470 людей. Ще 69 жителів області нещодавно отримали сертифікати. До кінця року в регіону планують відкрити ще п’ять осередків нацспротиву. Про це повідомила Сумська ОВА. Розповідаємо, з чого складається навчання й де на нього записатися. Що входить до курсу і як […]
ліквідація обстрілів у Сумах
Суми витратили понад 14 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків обстрілів
Скільки місту коштує ліквідація обстрілів?
coffee art у Сумах
У Сумській галереї навчатимуть малювати картини кавою
Намалювати картину кавою
Ц.Газета Цукру
Цукр надрукував Ц.Газету до Дня народження Сум. Де її знайти?
Газети розповсюдили по всьому місту