На початку серпня ресторан Amici Felici розпочав будівництво літньої тераси. Вона затуляла фасад історичної будівлі, тому частина сум’ян обурювалася цьому. Згідно з дозволом виконкому Сумської міськради, літній майданчик мав працювати до 31 серпня. Але тераса закладу сьогодні, 5 вересня, досі не демонтована. Пояснюємо, як може розвиватися ситуація далі.

Терасу можуть демонтувати примусово

5 вересня інспектори відділу договірної та дозвільної документації Сумської міськради склали адміністративні протоколи про те, що літній майданчик Amici Felici не демонтований у зазначений термін, каже начальник відділу Микола Яковенко.

Після цього до ресторану виїжджатиме комісія з представниками департаментів інфраструктури, забезпечення ресурсних платежів, Держспоживслужби й комунального підприємства «Суми паркінг». Буде складений акт, де вкажуть термін, до якого мають прибрати терасу. Якщо заклад цього не зробить, то, ймовірно, комісія ухвалить рішення про примусовий демонтаж, — пояснює Микола Яковенко.

Amici Felici подали заяву, щоб дозвіл на розміщення літнього майданчика продовжили. У документі вони додали оновлений план тераси, у якому з’явився пандус. Проте за словами Миколи Яковенка, зокрема й відділ архітектури міськради виступає проти продовження дозволу, через недотримання норм щодо пам’яток архітектури. Посадовець припускає, що ресторану все ж заборонять розміщувати майданчик у тому вигляді, як його планували власники.

Як громадянин я радий, що ці підприємці привели до ладу будівлю. Вона понад п’ять років стояла занедбаною. Але через недотримання правил із літнім майданчиком, про які зокрема повідомляли в колективному зверненні жителі Сум, маємо заборонити це
Микола Яковенко
начальник відділу договірної та дозвільної документації Сумської міськради

Микола Яковенко також процитував частину звернення громадян до Сумської міськради, щодо будівництва тераси:

— Насамперед громада бажає порозуміння та не має нічого проти розміщення літнього майданчика закладу Amici Felici. Навпаки — громада тільки «за» створення подібних об’єктів, що розвивають місто та місцевий бізнес. Однак — із дотримання правил та законів, згідно з якими живе громада. Це в першу чергу про взаємоповагу та зворотний зв’язок. У нас спільна мета — робити місто кращим та жити в ньому, підсилюючи один одного.

Адміністраторка ресторану Amici Felici відмовилася коментувати ситуацію, а також не надала контакти власників закладу. Ми готові опублікувати позицію ресторану, щойно отримаємо її.

Вас може зацiкавити

naslidky ataky 27 chervnya v sumakh
Росіяни атакували житловий сектор у Сумах: поранені півторамісячні немовлята (оновлено)
Попередньо — постраждали 18 людей
Кав'ярня Mokko
Сумська кав’ярня Mokko випустила лімітований мерч із пам’ятками міста
Сумський мерч від кав'ярні
marshrutky na zupyntsi v sumakh
Автобуси 2011 року і «тариф виживання» без планів розвитку. У Сумах хочуть підняти вартість проїзду в маршрутках. Що дізналися з розрахунків перевізників?
У Стратегії розвитку громади до 2027 року жодного слова про розвиток приватних перевезень
Пивна миля у Сумах
У Сумах вперше проведуть благодійний пивний забіг
Пивна миля у Сумах
Національний спротив на Сумщині
На Сумщині підготовку до національного спротиву пройшли 1 470 людей: як доєднатися?
З початку роботи Сумського обласного центру підготовки громадян до національного спротиву навчання пройшли 1 470 людей. Ще 69 жителів області нещодавно отримали сертифікати. До кінця року в регіону планують відкрити ще п’ять осередків нацспротиву. Про це повідомила Сумська ОВА. Розповідаємо, з чого складається навчання й де на нього записатися. Що входить до курсу і як […]
ліквідація обстрілів у Сумах
Суми витратили понад 14 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків обстрілів
Скільки місту коштує ліквідація обстрілів?