Site icon Цукр

🥇 Сумська спортсменка розказує про Олімпіаду-2024 у проєкті Суспільного

DSC3536

DSC3536

11 серпня відбулася церемонія закриття Олімпійських ігор 2024. Україна приїхала додому з 12 медалями. Про те, як пройшла Олімпіада-2024, розказала сумська спортсменка Діана Гончаренко.

Діана Гончаренко і спорт

Діані 19, спортом займається з дитинства, але в професійному — чотири роки. У 2023 році посіла сьоме місце у фіналі чемпіонату Європи з легкої атлетики U20. На Європейських іграх того року вона стала найшвидшою бігункою на 100-метрівці серед учасниць другого дивізіону та виграла забіг із часом 11,55 секунди.

Особистий рекорд Діани в бігу на 60 метрів — 7,29 секунди, спортсменка встановила його на зимовому чемпіонаті України-2024.

Сама Діана із Сум. Каже, що для неї це місто — щось рідне і тепле, про спогади дитинства та спокій. Серед улюблених місць — озеро Чеха, особливо влітку, та парк Кожедуба рано вранці.

Сум’янка про Олімпійські ігри 2024

Цього року Діана долучилася до команди Суспільного і стала ведучою нового підліткового дайджесту про Олімпіаду-2024. Це спецпроєкт про літні Олімпійські ігри «Шо там Олімпіада?» на YouTube-каналі «Колайдер».

В епізодах ведуча розказує про історичні рекорди українців та українок на Олімпійських іграх часів незалежної України, Олімпійське селище в Парижі, талісман цього року та головні здобутки української збірної.

— Це неймовірна праця, але водночас крутий досвід. Можливо, у майбутньому знову зможу спробувати себе у цій сфері, але поки що не задумуюся над цим серйозно, — говорить ведуча проєкту.

Результати України на Олімпіаді-2024

Україна завершила виступи на Олімпіаді з 12 медалями: три золотих, п’ять срібних і чотири бронзових. Така кількість золотих нагород — це найкращий результат за 12 років на рівні Олімпійських ігор. Серед переможців були:

— У змаганнях брали участь і троє сум'ян — усі представники легкої атлетики. Олександр Погорілко у кваліфікації бігу на 400 метрів зайняв 31 місце, а на естафеті на 4х400 метрів мікс (двоє жінок і двоє чоловіків) — 14. Ігор Главан у спортивній ходьбі на 20 кілометрів посів 40 позицію із 48. Віталій Бутрим був запасним у складі команди з естафети на 4х400 метрів мікс, — розказала Діана.